Négy évfolyamos gimnáziumi osztály, emelt óraszámú informatikai képzés
Tagozatkód: 0004
Képzési idő: 4 év
Záróvizsga: érettségi vizsga

Felvételi tájékoztató (pdf) >>
Emelt informatikai óraszámú gimnázium szakmai óraterve >>

Érettségi után a 2018/2019 tanévben egy év alatt OKJ INFORMATIKAI RENDSZERGAZDA SZAKKÉPESÍTÉST szerezhetsz. Informatikai rendszergazda (OKJ 54 481 04 ) A képzés célja

olyan informatikai szakemberek képzése, akik alkalmasak informatikai hálózatok tervezésére, megépítésére és szakszerű üzemeltetésére.

A képzés időtartama

Az előzetesen megszerzett és hivatalosan igazolható tudás beszámítható (pl. különbözeti/osztályozó vizsga, informatika szakmacsoportos alapozó oktatás, OKJ-s vizsgabizonyítvány, stb.), mellyel a képzési idő ideális esetben 1 év.

A képzés sajátosságai

• a szakmai tananyag szerves részét képezi a nemzetközi Cisco Hálózati Akadémia oktatási programja, így diákjaink képzésük alatt párhuzamosan felkészülnek a nemzetközi CCNA minősítő vizsgára is;
  • a képzés ideje alatt hozzáférhetnek a Microsoft összes hivatalos oktatási anyagához;
  • szervezett délutáni tanfolyam keretében részt vehetnek a Cisco IT Essentials képzésében;
  • külön foglalkozásokon felkészülhetnek (angol nyelven) a szakirányuknak megfelelő Microsoft-os minősítő vizsgákra.

A képzés végeztével megszerezhető tanúsítványok, bizonyítványok

• informatikai rendszergazda emelt szintű szakképesítést igazoló OKJ bizonyítvány;
  • a szakiránynak megfelelő Europass vizsgabizonyítvány (igény szerint magyar, angol, német, francia, stb.) nyelveken;
  • Cisco tanfolyamok elvégzését igazoló (angol nyelvű) tanúsítványok;
  • nemzetközi CCNA vizsgabizonyítvány;
  • nemzetközi Microsoft-os MCITP (Microsoft Certified IT Professional) vizsgabizonyítványok.

Egyéb információk

Jelenzkezési lap »

A Katedra Középiskola a Költségvetési Törvény által meghatározott finanszírozással és a fenntartó kiemelkedően közhasznú Katedra Iskolai Alapítvány számára nyújtott támogatással működik.
(A kiemelkedően közhasznú alapítvány számára nyújtott támogatás - a jelenleg érvényben lévő adójogszabályban meghatározott keretek között - a céges befizetők számára adócsökkentésre ad lehetőséget.)
Jó tanulmányi eredmény alapján tanulmányi ösztöndíjra lehet pályázni iskolánkban.
Kollégiumi férőhelyet tudunk biztosítani.

További információk kérhetők a 20/9-429-591, 30/9-381-671 és a 76/502-350 telefonszámokon.