Minőségpolitikánk

A Katedra Gimnázium, Informatikai és Mûvészeti Szakgimnázium és Kollégium kötelességének érzi, hogy a jövő kihívásai által támasztott követelményeknek eleget tegyen. Ezért tanulóinak biztosít minden olyan fejlődési lehetőséget, ami kielégíti az élethosszig tartó tanulás társadalmi és oktatáspolitikai igényeit.

Célunk

• a társadalmi igényeknek megfelelő nevelési-, oktatási-, szakképzési kínálat biztosítása,
  • a minőségi kultúra fejlesztése,
  • az infrastruktúra fejlesztése a partneri elégedettség növelésére,
  • az intézmény hírnevének fejlesztése, öregbítése,
  • versenyképes, a gyakorlatban is alkalmazható tudás nyújtása,
  • tanulócentrikus oktatás, nevelőtestületünk magas szaktudásának biztosításával,
  • rugalmas nevelési-, oktatási program alkalmazása, valamint
  • jó intézményi légkör biztosítása.

Kötelességünknek tarjuk minden esetben az oktatásra vonatkozó aktuális törvények, rendeletek és előírások betartását, korszerû oktatási-, nevelési módszerek alkalmazását, valamint azokhoz az értékekhez, normákhoz és módszerekhez való igazodást, melyeket közösen fogalmaz meg az intézmény alkalmazotti köre.

Ezek elérése érdekében erősítjük a minőségi szemléletet, a vezetői- és munkatársi elkötelezettséget, megköveteljük a minőségi követelmények betartását. Mind az intézmény, mind a munkatársak számára keressük és biztosítjuk a folyamatos újítások, fejlesztések lehetőségét, valamint a töretlen szakmai fejlődést.

Pdf dokumentum letöltése »