Kirnduls a Rm-szakadkhoz

Kirndulni j. rdekes, egszsges, szrakoztat.

Egy szp szi napon mi is felkerekedtnk, hogy a Pilis hegysg egyik szp vlgyt megismerjk, mgpedig a Rm-szakadkot.

Lenygz termszeti szpsg kirndulhely. Csodlatos sziklameder, ahol hol merleges, hol befel dl falak kztt vitt az utunk. Kbe vjt kisebb regekbe lpve, korltba kapaszkodva tudtuk vgigjrni a szurdokot, nhol a szintklnbsgeket a fellltott s rgztett ltrk segtsgvel kzdttk le. Utunkat zg vzessek, csrgedez patakok, kidlt fk neheztettk.

Dmsrl indultunk a 7 km-es tv megttelre, s ide trtnk vissza krlbell 3 ra gyalogls utn.

Rvid pihent tartottunk, majd busszal elmentnk a Nagyvillm kilt lbhoz. A Zsitvay kilt kicsiny vrknt emelkedik a 378 mter Nagyvillm tetejn Visegrd fl. A kilt mellett 2 bob plya kanyarodik a hegyoldalban.

A csapat egyik fele a kilthoz ment fel, a msik fele bobozott. Akik a kiltt vlasztottuk, emeletein bell killtsokat nztnk meg, kvl elnk trult a Duna, a Fellegvr, a hegyek, a Dunakanyar minden szpsge.

Azok a dikok sem panaszkodhattak, akik a bobozs mellett dntttek. A lesikl plya kanyarjaibl k is rlttak a Fellegvrra. A hegytetrl indultak, s 700 mter hosszan siklottak lefel, amelyet tbb szerpentinkanyar tett lvezetess.

gy gondolom, nagyon szp napot tltttnk el egytt, s elfradva, de kzs lmnyekkel gazdagabban jttnk vissza a kollgiumba.

2009. oktber

KLH