ACES - Academy of Central European Schools

Nemzetkzi iskolai egyttmkds a Papanot Pypjov, Pleven, Bulgriai Nemzeti Mvszeti Iskola s a Katedra kztt. 2010 szeptembertl 2011. mrcius 15.-ig tart a projekt.

• Tmja: iskolai konfliktusok
  • Cme: Try walking in my shoes! Prblj az n cipmben jrni!
  • Munkanyelv: angol

ACES Academy, Prga

Kzel 450 rsztvevvel zajlott az Academy of Central European Schools (ACES) fl ves plyzati programjnak zr konferencija Prgban.
(2011. mrcius 29-prilis 1)
Iskolnkat Sebk Kata, mvsztanr a plyzat koordintora, s Szappanos dm 12. c osztlyos mvsz tanul kpviselte.
"A konferencia lehetsget adott arra, hogy ms iskolk kpviselivel cserljnk tapasztalatot, hiszen 45 projekt, 120 iskola s kzel 15 orszg kpviseltette magt a zr esemnyen. Bemutattuk Try walking in my shoes, azaz Prblj az n cipmben jrni mvszeti projektnket, killts s elads formjban melyet a Panayot Pipkov Mvszeti szakkzpiskola dikjaival s mvsztanraival hoztunk ltre.
(Pleven, Bulgria).
A konferencin interkulturlis tanulst elsegt workshopok adtak rdekes jszer lmnyeket, mutattak innovatv mdszereket, melyeket bepthetnk az iskolai oktatsba. s nem utols sorban a nyelvtudst is segtette a program, mivel a munkanyelv angol volt. "
(Sebk Kata, mvsztanr)

Katedrsok a bulgriai Plevenben

Az ACES projekt zresemnye, a bulgriai Pleven vrosban kerlt megrendezsre, amelyre kiutaztak a projektben rsztvev Katedrs dikok s tanrok. Nagy szeretettel fogadtak bennnket a pleveni mvszeti iskolban. Az iskolaltogats, vrosnzs s kirnduls utn kerlt sor a zrkillts megnyitjra, amelyet megtisztelt a bulgriai magyar nagykvet s a vros polgrmestere is. Tbb, mint 60 egyni s kzs alkotst tekinthettek meg a ltogatk.

Pdf dokumentum letltse »

Diavetts indtsa »

jsgcikk - Kzs munka a bolgr dikokkal »

ACES